Jídelníček

Posted in on 25 Srp 2014

Součástí očisty těla je změna jídelníčku. Je to důležité, aby tělo lépe reagovalo na přípravky, které budou podávány. Je potřeba vyčistit především zažívání.

Ať už se rozhodnete pro vnitřní očistu těla nebo nikoliv, doporučuji:

Vynechat bílý cukr a výrobky z něj. Je to možné a po krátkém čase zjistíte, že se cítíte jaksi lépe. Sladit lze podle připravovaného pokrmu malým množstvím medu, mrkví, hrozinkami, ovocem, případně stévií.

Vynechat bílou mouku a výrobky z ní – tedy nejenom pšeničný chléb, housky, ale i těstoviny, domácí koláče……………
Bílou vymílanou mouku lze nahradit: moukou špaldovou, rýžovou, hrachovou, cizrnovou, amarantovou, lněnou apod.
Já používám např. cizrnovou na zahuštění omáček. Na pečení špaldovou nebo amarantovou. Fantazii se meze nekladou.

Vynechat mléko a výrobky z něj.
Mléko a mléčné výrobky: Jsme součást přírody jako každý jiný živý tvor. Ve zvířecí říši žádné mládě není kojeno moc dlouho. Poté je mu přístup odepřen doživotně. A vyroste a dospělec je silný a zdravý. V mé domácnosti se objeví tvrdý sýr cca 2x do roka – plátkový. Můj bývalý mistr Taj Chi je Číňan. Nevezme do úst ani ten tvrdý sýr. O uzeninách nemluvě. Když vidím jeho ženu nakupovat, tak ¾ nákupu je zelenina.

Vynechat všechny hotové masné výrobky, nebo masné polotovary. Všechny beze zbytku obsahují látky nepříznivé pro tělo. V kuřecím mase jsou hormony – na dvorečku kuře roste 6 měsíců, ve belkochovech 3 měsíce! Z ryb vybírejte ty z oceánu.

Rozhlédněte se v supermarketu a jak procházíte, přemýšlejte, co si koupíte, pokud tyto věci vynecháte. Taky na druhém konci vyjdete s prázdným košíkem?

Káva s mlékem – samostatná kapitola.

A co tedy jíst?

Celý svůj dospělý život jsem jedla hodně vlákniny. Měli jsme zahrádku a ovoce a zelenina bylo vždy moje. Dokonce po několik let jsem jedla pouze chlebíky Racio. K tomu potravní doplňky.

Přesto jsem před pěti lety začala mít zdravotní problémy se zažíváním. Když se moje potíže stupňovaly a lékaři tvrdili, že mi nic není, našla jsem kontakt na výživovou poradnu MUDr. Fořta. Zaplatila jsem nemalou částku a dostala jídelníček na míru. Každý týden jsem chodila na kontroly. Z počátku jsem měla radost, váha šla během měsíce krásně dolů u mě i u manžela. Po těle mi bylo lehko ze shozených kil. Na druhé straně moje potíže s trávením se zhoršily. Vždy jsem jedla hodně vlákniny a málo bílé mouky. Maso tak jednou do týdne. Předepsaná dieta mi chutnala, bylo to podle mého gusta. Jenže žaludek dělal divy.

Postupně jsem se sama nepoznávala, na co mám chutě a co všechno mám potřebu jíst. O únavě nemluvím.
Až po návštěvě osvícené lékařky, která mi naměřila malou soukromou zoo, se začal můj zdravotní stav lepšit.
Tímto příběhem jsem chtěla říct jenom to, že samotná zdravá strava i s dostatečným množstvím vlákniny je jistě důležitá, ale sama o sobě opravdu nestačí.

Parazitům není možné se vyhnout. Ale když jsem je vyhnala, očistila střevo od spousty hlenů, přestala jsem mít „vlčí hlad“, chronickou chuť na sladké, přestala jsem mít chutě na hrůzy, které jsem nikdy před tím nemusela: kupovanou pizzu, kupovanou sekanou, hamburgry, laciná jídla z čínských bister, kapučíno z automatu apod. Vrátila se mi chuť na čerstvou zeleninu, opět nemusím moc masa a po jídle se cítím skvěle. Přestaly bolesti kloubů a vrátila se mi spousta energie.

NIKDY bych nevěřila, že parazité až takto ovlivňují myšlení člověka!!!

 

delfin

Komentáře nejsou povoleny.